header uhlsport link
 

 
Google
 
  Winners: Runners-Up: 
Premier Division Didcot Town FC    Bishops Cleeve FC
Division One (West)  Winterbourne United FC Harrow Hill FC
Division One (East) Hounslow Borough FC Bicester Town FC
Reserve Div One Didcot Town FC Henley Town FC
Reserve Div Two (West) Oxford Quarry Nomads Cirencester United FC
Reserve Div Two (East) Bisley Sports FC Wokingham & Emm’ FC
Challenge Cup Didcot Town FC Ardley United FC
Supplementary Cup Badshot Lea FC Penn & Tylers Green FC
Floodlit Cup Slimbridge FC Ardley United FC
Reserve Challenge Cup Wokingham & Emmbrook FC Fairford Town FC
Gloucestershire Senior Trophy Slimbridge FC
Berks & Bucks Senior Trophy Didcot Town FC
Oxfordshire Senior Cup Banbury United FC Carterton FC
Berks & Bucks Intermediate Cup Chalfont Wasps FC Eton Wick FC
Oxfordshire Intermediate Cup Henley Town FC
Aldershot Senior Cup Badshot Lea FC
Wycombe Senior Cup Final Eton Wick FC
Faringdon Memorial Cup Letcombe FC
Wycombe Junior Cup Final Chinnor FC Res
         
Premier Division
                      P   W   D   L   F   A   GD Pts
Didcot Town  p        40 34 3 3 124 31 93 105
Bishops Cleeve  p    40 29 5 6 108 45 63 92
Abingdon United  p   40 27 3 10 88 40 48 84
North Leigh FC      40 25 6 9 78 40 38 81
Slimbridge FC       40 24 6 10 90 45 45 78
Witney United       40 23 4 13 88 51 37 73
Carterton           40 23 3 14 73 51 22 72
Shrivenham FC       40 22 5 13 82 58 24 71
Wantage Town        40 19 7 14 73 70 3 64
Ardley United       40 18 6 16 70 63 7 60
Milton United       40 14 9 17 62 69 -7 51
Highworth Town      40 13 10 17 62 72 -10 49
Pegasus Junior’s     40 12 11 17 53 74 -21 47
Almondsbury Town    40 13 6 21 50 64 -14 45
Shortwood United    40 12 6 22 55 79 -24 42
Hungerford Town     40 11 8 21 31 65 -34 41
Fairford Town       40 11 6 23 42 73 -31 39
Abingdon Town       40 9 10 21 45 88 -43 37
Chipping Norton Town 40 6 7 27 43 99 -56 25
Kidlington          40 7 1 32 42 108 -66 22
Henley Town         40 5 4 31 28 102 -74 19
Division One (West)
                      P   W   D   L   F   A   GD Pts
Winterbourne United 34 24 5 5 98 36 62 77
Harrow Hill FC      34 18 9 7 61 40 21 63
Tytherington Rocks  34 19 5 10 79 54 25 62
Headington Amateurs 34 18 8 8 59 39 20 62
Wootton Bassett Town 34 17 10 7 58 30 28 61
Trowbridge Town     34 17 9 8 65 44 21 60
Old Woodstock Town  34 16 8 10 55 46 9 56
Cheltenham Saracens 34 14 12 8 54 40 14 54
Letcombe FC         34 14 6 14 51 45 6 48
Pewsey Vale FC      34 13 7 14 54 51 3 46
Hook Norton         34 13 7 14 57 58 -1 46
Cricklade Town      34 13 5 16 55 67 -12 44
Malmesbury Victoria 34 11 9 14 50 56 -6 42
Cirencester United  34 11 5 18 50 64 -14 38
*Purton FC           34 7 9 18 33 64 -31 27
Easington Sports    34 6 9 19 37 71 -34 27
Clanfield FC        34 5 4 25 30 74 -44 19
Ross Town FC        34 5 3 26 36 103 -67 18
*7 January 2006: Ross Town FC 1 v 3 Purton FC [-3 pts]
Reserve Division Two (West)
                         P   W   D   L   F   A   GD Pts
Oxford Quarry Nomads 'A 22 16 3 3 74 46 28 51
Cirencester United Reserves 22 15 4 3 75 23 52 49
Old Woodstock Town Reserves 22 13 3 6 54 31 23 42
Ardley United Reserve 22 12 3 7 41 30 11 39
Shrivenham FC Reserves 22 10 9 3 43 35 8 39
Abingdon Town Reserves 22 9 3 10 41 53 -12 30
Witney United Reserves 22 8 3 11 42 47 -5 27
Easington Sports Reserves 22 7 2 13 42 59 -17 23
Letcombe FC Reserves 22 6 5 11 23 41 -18 23
Cricklade Town Reserves 22 6 4 12 36 62 -26 22
Clanfield FC Reserves 22 5 6 11 33 47 -14 21
Hook Norton Reserves 22 2 1 19 35 65 -30 7
Division One (East)
                         P   W   D   L   F   A   GD Pts
Hounslow Borough FC    34 23 4 7 99 45 54 73
Bicester Town          34 21 8 5 78 36 42 71
Wokingham & Emmbrook   34 21 5 8 86 47 39 68
Chalfont Wasps         34 20 4 10 80 49 31 64
Englefield Green Rovers 34 20 4 10 73 46 27 64
Penn & Tylers Green    34 20 4 10 69 46 23 64
Bisley Sports          34 19 5 10 81 51 30 62
Binfield               34 19 2 13 70 44 26 59
Kintbury Rangers       34 18 4 12 81 48 33 58
Eton Wick              34 17 5 12 73 64 9 56
Badshot Lea            34 13 6 15 81 74 7 45
*Oxford Quarry Nomads    34 14 4 16 67 81 -14 43
Finchampstead          34 10 7 17 58 60 -2 37
Holyport FC            34 10 4 20 58 90 -32 34
Rayners Lane           34 11 1 22 57 90 -33 34
Chinnor FC             34 5 5 24 34 82 -48 20
Banbury United Reserves 34 4 4 26 29 108 -79 16
Prestwood              34 1 4 29 24 137 -113 7
* 13 March 2006: Oxford Quarry Nomads v Banbury United Reserves (-3 pts)
Reserve Division One
                               P   W   D   L   F   A   GD Pts
Didcot Town Reserves         32 25 3 4 106 37 69 78
Henley Town Reserves         32 17 7 8 61 52 9 58
Finchampstead Reserves       32 17 5 10 74 56 18 56
Badshot Lea Reserves         32 15 6 11 75 71 4 51
Abingdon United Reserves     32 14 8 10 66 52 14 50
Hungerford Town Reserves     32 14 6 12 58 56 2 48
Wantage Town Reserves        32 13 8 11 58 63 -5 47
Kidlington Reserves          32 13 7 12 60 52 8 46
Carterton Reserves           32 13 5 14 60 65 -5 44
**Fairford Town Reserves     32 13 4 15 52 62 -10 42
North Leigh FC Reserves      32 10 10 12 63 57 6 40
Binfield Reserves            32 11 6 15 59 56 3 39
Cheltenham Saracens Reserves 32 12 3 17 43 60 -17 39
Wootton Bassett Town Reserves 32 11 4 17 53 60 -7 37
Milton United Reserves       32 10 5 17 52 74 -22 35
Highworth Town Reserves      32 8 7 17 62 91 -29 31
Headington Amateurs Reserves 32 6 6 20 40 78 -38 24
**7 January 2006: Kidlington Reserves 1 v 1 Fairford Town Reserves [-1 pts]
Reserve Division Two (East)
                             P   W   D   L   F   A   GD Pts
**Bisley Sports Reserves     20 15 2 3 67 26 41 46
*Wokingham & Emmbrook Res  20 15 2 3 66 20 46 44
Rayners Lane Reserves      20 14 1 5 60 36 24 43
*Penn & Tylers Green Reserves 20 12 3 5 46 27 19 36
Hounslow Borough FC Reserves 20 9 2 9 41 42 -1 29
Englefield Green Rovers Res 20 5 7 8 28 41 -13 22
Chinnor FC Reserves        20 6 4 10 29 43 -14 22
Chalfont Wasps Reserves    20 6 3 11 36 43 -7 21
Eton Wick Reserves         20 5 3 12 29 49 -20 18
***Prestwood Reserves       20 4 2 14 31 62 -31 14
Holyport FC Reserves       20 1 7 12 21 65 -44 10
*24 Sept 2005: Chalfont Wasps Reserves 2 v 3 Wokingham & Emmbrook Res [-3 pts]
*22 October 2005: Chinnor FC Reserves 0 v 1 Penn & Tylers Green Res [-3 pts]
**19 November 2005: Chinnor FC Reserves 1 v 1 Bisley Sports Reserves [-1 pts]
*3 points deducted **1 point deducted
Leading Goal Scorers
Premier Division
Current Club Player Games Goals
Didcot Town Concannon I 40 44
Slimbridge FC Colwell R 37 26
Didcot Town Beavon S 36 25
Witney United Cook J 37 25
North Leigh FC Keyes L 35 24
Abingdon United Simms M 35 24
Shrivenham FC Green A 39 23
Highworth Town Corcoran P 39 22
Bishops Cleeve Johnstone K 32 22
Slimbridge FC Tustain J 42 22
Carterton Lewis K 35 21
Wantage Town Giles A 32 18
Shrivenham FC Avenell S 36 17
Abingdon United Odhiambo A 31 17
Witney United Wise D 37 17
Abingdon United Curtin R 39 16
Shortwood United Davis C 23 15
Wantage Town Day P 36 15
Abingdon United Holden L 41 15
North Leigh FC Hope L 39 15
Division One West
Tytherington Rocks  Potts J  34 44
Winterbourne United Cameron S 33 28
Letcombe FC Claydon R 29 25
Winterbourne United Andrews D 32 21
Ross Town FC Sherlock A 31 21
Trowbridge Town Barker D 36 20
Cricklade Town Carter B 32 20
Cirencester United Hall P 31 20
Pewsey Vale FC Wall C 26 18
Harrow Hill FC Taylor J 31 16
Hook Norton Northover R 29 15
Old Woodstock Town Ayris S 28 14
Trowbridge Town Percival D 27 14
Harrow Hill FC Weyman E 30 12
Wootton Bassett Town Bennett M 24 11
Easington Sports Daley A 29 11
Malmesbury Victoria Fisher N 25 11
Wootton Bassett Town Hemsley S 29 10
Old Woodstock Town Neal N 23 10
Headington Amateurs Phillips M 22 10
Division One East
Hounslow Borough FC Meaker M 34 41
Binfield Sargeant G 33 27
Holyport FC Boatang D 24 23
Englefield Green Rovers Whatford B 31 23
Eton Wick Swift B 20 21
Kintbury Rangers Thorp S 29 21
Badshot Lea Blake D 29 18
Penn & Tylers Green Gardner P 31 18
Badshot Lea Smith B 29 18
Oxford Quarry Nomads Moses B 28 17
Bicester Town Bone D 30 16
Bisley Sports Newbery R 17 16
Rayners Lane Gardiner D 28 15
Eton Wick Walsh S 31 15
Englefield Green Rovers Whatford D 27 15
Reserve Divison One
Badshot Lea Reserves Wing D  31 31
Didcot Town Reserves Warner B 29 28
Henley Town Reserves Hobbs D 32 26
Highworth Town Reserves Rendle D 26 23
Carterton Reserves Andrews J 27 17
Hungerford Town Reserves Folley M 27 17
Badshot Lea Reserves Tomkins S 27 17
Finchampstead Reserves Smith M 20 16
Fairford Town Reserves Williams J 29 16
Didcot Town Reserves Bianchini M 16 15
Wootton Bassett Town Reserves Hawkins C 20 14
Highworth Town Reserves Lofts M 24 14
Abingdon United Reserves Swafford N 23 14
Kidlington Reserves Webb J 25 13
Kidlington Reserves Wells R 24 13
Wantage Town Reserves Rowe T 25 12
Abingdon United Reserves Oram A 23 11
Henley Town Reserves Davies M 21 10
Didcot Town Reserves Dorrian R 30 10
Wantage Town Reserves Pearce J 11 10
Reserve Division 2 West
Oxford Quarry Nomads 'A' Cuff L  22 32
Cirencester United Reserves Robinson G 18 25
Cirencester United Reserves Robinson S 22 25
Shrivenham FC Reserves Cox C 16 14
Clanfield FC Reserves Winney A 19 12
Old Woodstock Town Reserves Burgess A 15 11
Old Woodstock Town Reserves Lawton G 9 10
Cricklade Town Reserves Culley D 5 8
Oxford Quarry Nomads 'A' Dean C 19 8
Cirencester United Reserves Bailey D 14 7
Abingdon Town Reserves Mara J 11 7
Witney United Reserves Penney P 10 7
Cricklade Town Reserves Buck M 20 6
Witney United Reserves Melrose M 17 6
Ardley United Reserves Phillips L 19 6
Easington Sports Reserves Adkins S 8 5
Easington Sports Reserves Bloxham J 5 5
Shrivenham FC Reserves DeSando G 20 5
Easington Sports Reserves Fenemore S 17 5
Cricklade Town Reserves Green T 15 5
Reserve Division 2 East
Rayners Lane Reserves Monk R  18 14
Hounslow Borough FC Reserves Blackburn F 16 12
Wokingham & Emmbrook Reserves Kellaway N 9 12
Wokingham & Emmbrook Reserves Warne L 8 12
Penn & Tylers Green Reserves Matthews J 9 11
Chinnor FC Reserves Smith D 15 10
Bisley Sports Reserves Anson R 7 8
Rayners Lane Reserves Bark A 16 8
Rayners Lane Reserves Barnett D 14 8
Bisley Sports Reserves Flynn G 10 8
Rayners Lane Reserves Webber R 9 8
Chalfont Wasps Reserves Williams F 18 8
Prestwood Reserves Alabaster J 12 6
Englefield Green Rovers Reserves Cummins J 11 6
Englefield Green Rovers Reserves Harris J 9 6
Bisley Sports Reserves Martin A 16 6
Rayners Lane Reserves Olagunju T 8 6
Prestwood Reserves Tanner D 9 6
Penn & Tylers Green Reserves Allen D 7 5
Eton Wick Reserves Lingham-Wood S 12 5
 
 
 
 
 
Copyright © 2004 Hellenic Football League & Pat Horsman - All rights reserved . Web Policy Free Sitemap Generator